Canım annem,
Sen buralardan gideli çok uzun bir zaman olmadı. Ama insanın içine oturan zamansız vedanın üzerinden sanki aylar geçmiş gibi geliyor. Çünkü sensiz hayat zor.
Tutunamaya çalışıyor, sabretmek buraya yakışan kelime değil elbet ama sana tekrar kavuşacağımız günleri bekliyoruz hepimiz. Yeniden mutlu bir aile olacağımız günleri..
Seninle dalga geçer, çok eğlenirdik, sen de bana laf sokuşturmayı ihmal etmezdin hani.. Her bir anını deli gibi özlüyoruz şimdi.
Ağlıyorum yanlız kaldıkça, hiç kolay değil annem bu zor sınavdan geçmek. Hala şaka gibi geliyor, biri bize korkunç bir şaka yapıyor sanki. Ya da bir yerleden çıkıp geleceksin, ananemdesin belki, gene geç kalmışsın, yemek için telaş ediyorsun sanki.. Aramanı bekliyorum sık sık. Telefonumda “home sweet home” yazısı çıktığında içim burkuluyor sürekli. Sen arıyorsun sanıyorum.. Hala ..
Yemek yapıyorum, temizlik yapıyorum, çocuklarla ilgilenmeye çalışıyorum.. Ama babam hepimizden daha çok hissediyor eksikliğini.
Haberleri seyrederken “değil mi cano” diyeceği biri yok yanında, umarsızca ve ilgisizce “tabi öyle” diyecek biri yok.
Teyzemler iyi, Fatoş alışmaya çalışıyor ama biliyorum ki o da en az bizim kadar zorlanıyor. Ananemse yeni toparladı hala seni rüyasında görmüyor. Ona da üzülüyor. Rüya demişken, babam görmüş sadece 2 saniye. Neden daha fazla göremedim diye kendine kızıyor. Uyandırdık diye bize..
Bir de ateş düştüğü yeri yakıyormuş anne.. En büyük ateş gidenin geri kalan evinde yanıyormuş, sadece sıcağı yayılıyormuş azalarak çevrediklere ve babannem seni çok seviyormuş, kaybedince anladığını söylüyor.
Bizi merak etme anne. Yaşıyoruz. Sana hep kızardım ya “benden başka yemek yapan arkadaşım yok” diye söylenirdim hep.. İyi ki öğretmişsin annem. Şimdi her yemeği yapıyorum, senin yaptığın, ama seninki gibi olmuyor. Bizimkiler beğense de olmuyor ben biliyorum. Evi de dağıtmıyoruz artık. Topluyoruz, ben söyleniyorum senin yerine..
Biz iyiyiz anne.
Dik duruyoruz, cenazende başımız yukarda kendimizdeydik. Fenalık geçirip, bağırmadık. Sen üzülme diye kendimizi harap etmedik.
Biz iyiyiz anne, tek bir eksiğimiz var sadece, kim ne yapsa dolduramaz artık.
Sensin o da, onun dışında merak etme n’ olur.. yaşıyoruz işte..