Sokakta artık neredeyse herkesin elinde gördüğümüz bu akıllı telefonu acaba layığıyla kullanıyor muyuz?

Cevap genelde hayır.

O zaman aşağıdaki uygulamalar yani app ler size yardımcı olacaktır.

 

1.WhatsApp 

Ücret: 0,99 $

Kaynak: Itunes

Anlık mesajlaşma programı. Bir iphone için olmazsa olmaz program. İnternet bağlantısının olduğu her yerde ki iphone kullanıyorsanız 3G kullanmalısınız, telefon defterinizde whatspp kullanan tüm kontaklarına anlık mesaj atabilir, yerinizi harita üzerinde gösterebilir, fotoğraf video atabilirsiniz.

Dönem dönem kısa süreliğine ücretsiz yayınlanıyor. Ama ödediğiniz 1$’ ları hak eder.

2. Viber

Ücret: Free

Kaynak: Itunes

Ücretsiz bir arama programı. Yani viber kullanan tüm kontaklarınızı bu program üzerinden internet bağlantısı vasıtasıyla arayabiliyorsunuz. Mesaj gönderebiliyorsunuz. Bağlantı kalitesi,3G ile daha iyi. Edge bağlantısı ile istenilen verime ulaşmaz. Wi fi ile de kullanılabilir. İlk indirdiğinizde bir aktivasyon işlemi gerektiriyor.

3. Ntvmsnbc

Ücret: Free

Kaynak: Itunes

İlk türk haber uygulamalarından olan ntvmsnbc, tasarım ve kullanım anlamında gayet iyi.  Anlık olarak yeni haberleri de size iletebiliyor. Haberler çoğunlukla güncel.

 

4.İRadyo Pro

Ücret: 0.99$

Kaynak: Itunes

İçinde bir çok türk radyosu barından program iphone’ un radyo eksikliğini gideriyor. Ama internet üzerinden çalıştığını eklemek lazım. Tasarımcılar programın ana sayfasına bir counter koyarak kaç mblık download yaptığınızı da göstermiş. Arasıra bazı kanallar açılmıyor ama programcılar sürekli takipte.

 

5. İBooks

Ücret: Free

Kaynak: Itunes

Apple’ ın e- kitap uygulaması. epud formatındaki kitapları direk itunes’ tan programın içine atarak açabilir, okuyabilir, kaldığınız yeri işaretleyebilirsiniz. Ekranı renk ayarı ile de gözünüzü yormadan okuyacağınız seviyeye getirebilirsiniz. İnternette epud kitapları arattığınızda bir çok seçenek bulabileceğiniz gibi, ibook ‘ un içinden de ücretsiz kitap indirebilirsiniz. Tabi ben kitabın kokusunu duymadan dokunmadan edemiyorum derseniz bu size göre bir uygulama değil.

 

Devamı Gelecektir..