bir kaç mok adam

 

Dün geç saatlerde açıklanan Bülent Arınç ‘ ın köşke çıkacağı bilgisi üzerine zaten aklımıza gelen kesinlikle bir özür geleceğiydi.

 

Demek ki tanımışız ülkemizi ne güzel.

Bülent Arınç çıktı, paşa paşa yanlış yaptık, biz sizin hepinizin hükümetiyiz dedi. Açıkçası burada Bülent Arınç söylediği cümleleri, twitterdan aldığına dair bir düşüncem var, çünkü tam da bizim hepimizin günlerdir söylediği şeyleri söylemiş. Biz balkon konuşmalarında bu ülkenin her kesimini kucakladık, biz en çok toplumların ayrıştırılmasından acı çektik bunu başkalarına yapmak istemedik dedi, ki bunlar yine sosyal medya da ve bazı gazetelerde yazılanlarla aynı.

Anladılar mı?

Geri adım mı attılar?

Bundan sonra çiçek bir ülke mi olacağız?

Tabi ki hayır.

Ben size naçizane aklımdan geçeni söyleyeyim, başbakan bu olayları gerçek düşünceleri ile, hani o hep bayıldığınız ağzına geleni söyleyen tavrı ile tırmandırdı. Ama Fas’ a gitmeden hemen önce gördü ki ülke de işler boka sarıyor, ayvayı yemek üzere, buradaki ayvayı yemek seçimi kaybetmek manasında değil, tabi ki asla seçimi kaybetmeyecekler.. Burada ki ayvayı yemek piyasaları bozmak, halkın geri kalan %50 sini sadece kendilerini desteklememekten çıkarıp düşman eden bir havaya sokmak manasında.

Yoksa bu gün Ahmet Hakan’ ın da yazdığı gibi, “usta” karşısına kuvvetli bir rakip gelmedikten sonra asla asla asla düşmez. Şu an için içinde o cevherli barındıran bir siyasetçi asla yok, belki ilerde çıkar ama herkes itiraf etsin Tayyip Erdoğan şu an rakipsiz.

Neyse, baktı ki iş karıştı ekonomik durum etkileniyor, halk bildiğin düşman oldu, ne yapalım dedi kurmaylarına; özür dileyelim. Ama ben dilemem, tükürdüğümü yalamam, kendi tabanımı bu kadar “gaz” a getirdikten sonra, pardon diyemem, hiç demedim şimdi dersem karizma bozulur.

O zaman ne yapalım; bir senaryo yazalım

Ben hemencecik bir seyahate çıkayım, giderken biraz daha gaz vereyim ki benim olaylarla ilgim olduğu düşünülmesin, sanki arkamdan dolap çeviriyorlar gibi olsun. Bülent abi yarın Abdullah’ a gitsin, hükümetin yumuşak yüzü olarak çıksın, yiğitliği çok bozmadan özür dilesin. Ben de geri geldiğimde her şey bitmiş olsun, ağzımdan gene 3 – 5 kelime çıkarsa kimse de sallamaz zaten.  Böylelikle ortalık durulur, rahatlarız.

Tencere çalmalar biter vs…

Şimdi canlarım bunlar iyi polis kötü polis. O nedenle kimse hemen kanmasın, gözlerinden kalpler fışkırtarak bakmasın..

Bunların dün neyse bugün o , bunların görüşleri hep ortak, sadece dozları farklı, ağızlarından çıkan kelimeler hep aynı anlama geliyor, biri daha argo kelimeler seçiyor, diğeri daha kibar..

Şimdi anladınız,

Sessizce dağılın, belki bir gün doğudan şafakla beraber gandalf gelir de bizi kurtarır, o vakte kadar  tencere tava hep aynı hava..

Dağılın, evinize dönün..

Not: ben bu akşam oradayım canlarım