Meclis’ in hali ahvali

Aslında bilen bilir; sevgili  meclisimizde; siyah takım elbiseleri, ciddi konuşmaları, agresiflikleri, hakaretleri , asık suratları ile bazen çiçek gibi bazen de haşarı çocuk gibi oturan vekillerimiz, aslında en az sokaklara dökülen gezi direnişçileri kadar komikler.. İnce esprileri var, bazen yaptıkları icraatların nereye varacağını kestiremeyip, sürekli ofsayta düşüyorlar.

Ve biz onlara çok gülüyoruz.

Komedi kanalımız yok değil, meclis tv var. 2 saat üst üste meclis tv izleyip gülmemek mümkün değil. Özellikle bütçe görüşmeleri çok eğlenceli oluyor.

İşte bugünler de yine eğlenceli bir konu görüşüyor meclis. “Torba Yasa”

Haydi buyrun teravi namazına,

Ekteki haber dün akşamdan, ntv haberi;

“Teklifinin görüşmelerinde CHP ve MHP’nin verdiği önergeler; salonda AK Parti milletvekillerinin sayısının az olması nedeniyle muhalefetin oylarıyla kabul edildi.

CHP ve MHP, Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) daire başkanlarının atamalarında bakana yetki veren maddenin metinden çıkarılması yönünde bir önerge verdi.

Bu sırada AK Partili milletvekillerinin bir bölümünün teravih namazına gitmesi, bir bölümünün de kulis bahçesine çıkması sonucu, Genel Kurul’da muhalefet çoğunluğu oluştu.

Böylece iki partinin de bu düzenlemenin yürürlükten kaldırılmasına yönelik önergesinin oylamasında, her zamankinden farklı bir sonuç çıktı.”

Gördünüz mü ülkenin halini? İbadet her şeyden önemli, ama bilindiği üzere teravih sünnettir, yatsı namazı farzdır.

Tayyip Erdoğan’ ın emrettiği de farzla – sünnet arası bir şeydir sanırım AKP vekilleri için.

Hele ki şu an yol açtıkları durumu düşününce, yiyecekleri fırçanın dozu büyüktür.

Ben en çok şunu merak ettim ama, bu vekiller daha önce CHP itiraz ediyor diye kendi önergelerine itiraz eden vekillerle aynı olabilir mi?

Ben CHP’ ‘ li ya da MHP’ li bir vekil olsam, partiyi örgütlerim. AKP’ li vekilleri salondan çıkartmak ya da aksi oy vermek için fetbazlık yaparım.

Başka türlü onlara oy verdirmek mümkün değil, emir telakki ediyorlar.

 

Haber burdan

 

Meclis’ in hali ahvali