Uzun zamandır teknoloji yazısı yazmadığımı fark ettim. Bu teknolojiye uzak kalmaktan değili güncel hadiselere göz yumamamaktan.

O yüzden hemen açığı kapatayım.

Size bu yazıda bir üründen bahsedeceğim, yeni bir ürün değil ama çok bilgisi yok insanların.

Hepinizin hayatının  bir döneminde, “aa spor yapmam lazım” nidaları ile eve yakın, ucuz, temiz, nezih spor salonu aradığını biliyorum. Bir çoğunuzun paraları salona peşinen yatırıp sonra 1 yılda 3 defa gittiğini biliyorum.. Kandıramazsınız yemezler.. Ve yine içinizden azımsanmayacak bir grubun evine koşu bandı alıp, (Osman Müftüoğlu gazıyla) her sabah işe gitmeden yarım saat önce kalkma planları yaptıktan sonra, çok değil 1 hafta içinde, koşu bandını neo – klasik bir elbise askısına dönüştürdüğünüzü de iyi biliyorum. Şüphesiz ki biz herşeyi #iyibiliriz

İşte sizi bu dertlerden bir nebze kurtaracak alet – i mucize.

Play Station 3 Move Fitness Pack

125083813-1-sony_ps3_320_gb_black_konsol_move_starter_pack_mov

Aslında, Play station 3 ile birlikte gelen ek bir paket bu, yani üstteki fotoğrafta gösterilen ürünü direk alabilirsiniz, ya da PS3 alıp Move kolu ve kamerasını ve tabi fitness oyununu da alıp kendi paketinizi yaratabilirsiniz.

Ben de PS3 olduğu için ilave yaptım, biraz araştırma ile de ucuza kapattım.

1323001475_main_Move_Fitness_Pack_with_2_Extra_Controller

Nasıl Çalışıyor, Ne İşe Yarıyor?

Ellerinize tuttuğunuz 2 tane hareket algılayıcı kumanda ile çalışıyor. Bunları önce, televizyonunun üzerine yerleştirdiğiniz PS3 kamerası ile eşliyorsunuz, bu da paketin içinde geliyor.

Sonra oyun sizden kilonuzu boyunuzu istiyor, kamerasını sizin duruş pozisyonunuza göre kalibre ediyor, bir eğitmen eşliğinde yaklaşık 100 egzersizden oluşan geniş hafızasından bir egzersiz grubu seçtirip, antremana başlatıyor.

Burada egzersizler, kradio, fat burn vs şeklinde ayrıştırılmış. Sadece kollarım çalışsın istiyorsanız da ona göre de bir gruplama var.

Eğitmen yavaş kalırsanız sizi uyarıyor, biraz daha hızlı diye söyleniyor.

Ve antreman sonunda kaç kalori yaktığınız gösteriyor.

Tek başına faydalı olur mu, kilo verdirmek için?

Sanırım olmaz, ama 30 dk yürüyüş yapıp vücudu ısıttıktan sonra, bu antermanlar ile 200 -300 kalori harcasanız, eminim kilo verir, sıklaşırsınız.

Ben düzenli olarak spor yapan biri olmama rağmen, 20 dk’ lık antreman sonrasında bacak kaslarımın yandığını hisettim ve ertesi gün merdiven çıkarken zorlandım.

Yani hiç çalışmayan kaslar da çalışıyor, bu da muhteşem bir şey.

En güzel yanı ise, gym ‘ e gidecek vaktiniz yok, ya da geç oldu, salon kapandı.. Gece 2 de neden boks antremanı yapmayasınız ki?

Gerçekten nefes nefese kaldığınızı görünce çok şaşıracaksınız

 

Sadece Fitness mı?

Hayır değil, move moduna özgü bir çok oyun var, çıkmaya da devam ediyor, mesela arkadaşlarınızla 2 li ya da 4 lü tenis maçı yapabilirsiniz, 2 kişi karşılıklı boks oynayabilir, arkadaşlarınıza vurmamaya dikkat edin sadece, ben vurdum ondan diyorum.

 

Fiyatı ise 250 TL; oyun + 2 tane move kolu ve kamera.. Ps3 için çok çeşitli fiyat yelpazeleri var, 500 – 600 arası değişiyor sanırım.

Yani size dandik bir koşu bandı fiyatına geliyor, evdeki spor eğitmeni.

İşte bu da videosu

http://www.youtube.com/watch?v=iB8zjE-dDxc