yıldırım demirören

Yıldırım Demirören ‘ in ünü sonunda ülkeyi aştı. Dün bir Amerikan televizyonunda kendisi günün “en kötü spor adamı” seçildi.

Bunun nedeni ise, Fethiye spor ve Drogba – Eboue’ nin PFDK’ ye sevk edilmesi.

Ne yapmışlardı peki bunlar :

Fethiye Spor, Fenerbahçe ile oynadığı Türkiye Kupası maçının başında “yüce atatürk” yazılı formaları giydi.

Federasyon bunu siyasi simge olarak nitelendirdi, kurula sevk etti. Ama ceza çıkmadı. Ceza çıksaydı küçük çaplı bir ayaklanma olabilirdi çünkü.. Ülkenin kurucusunun adını göğsüne yazmak “siyasi simge” olarak nitelendirilir oldu, bu da Türk halkı için enteresandı ama Amerikalıları bu kadar etkileyeceğini düşünmezdim. Amerikalı spiker, “Atatürk’ ü tanımıyorsanız, Amerika için George Washington kimse, Türkiye için de Atatürk O” diyor.

Fethiye-spor-600x350

Bir de Afrikalı iki futbolcuda kurula sevk edildi geçen hafta, onlarsa kendi liderlerine, dünyanın çok sevdiği Nelson Mandela ‘ ya maç sonrasında formalarına yazdıkları ile teşekkür ettiler. Aslında kimse onları kurula sevk etmezdi. Fethiye Spor ‘ a yapılan uygulamayı “biz herkese yapıyoruz” olarak göstermek istediler. Ama yemedik.

22487843

İşte bu nedenlerden ötürü, bizim zaten kendisine sıfat takmaya dahi yorulduğumuz Yıldırım Demirören’ e günün en kötüsü yakıştırmasını yaptılar. Enternasyonal bir insan oldu, hadi hayırlı olsun.