Almak istediğiniz şeyleri Türkiye’ de bulamıyor musunuz?

Ya da Türkiye’ de, yurt dışına oranla çok yüksek fiyatlar mı çekiyorlar?

İşte böyle durumlar için, Çin ve Hong Kong dan dünyaya kargo yapan web sitelerini kullanabilirsiniz. Bu siteler genellikle free shipping denilen sihirli kelime ile çalışıyorlar, yani ücretsiz kargo.

Bu sitelerin her biri çok güvenilir olmamakla birlikte, benim tarafımdan ya da arkadaşlarım tarafından denenmiş sorun yaşamayacağınız siteleri size tanıtayım istedim.

Hatta instagram da ya da gitti gidiyor da gördüğünüz bir çok ürünün bu sitelerden alındığını göreceksiniz.

Yalnız bir şeye dikkat edin, alış verişiniz tek pakette 120 doları geçmemeli. Bu sitelerin bir sınırı değil, Türkiye gümrük mezvuatı ile ilgili bir sorun. Eğer 120 dolar üstünde bir ürün alırsanız, gümrükten size bir kağıt ile davetiye gelir ve vergisini ödemeden ürününüzü alamazsınız.

Ayrıca ek bilgi olarak siparişiniz 20-25 gün sonra size ulaşır. Gemi ile geliyor büyük çoğunluğu.

1- Ali Express

http://www.aliexpress.com/ 

Bu site herhalde internet kurulduğundan beri var 🙂 Ürün arşivi bilyon falan olabilir.

Ne arasanız mevcut, orjinali / çakması, her markası, aklınıza gelirse var. Hatta yarım yamalak olsa da türkçe çevirisi de var.

air

Bu sitede sistem dükkanlar ile çalışıyor. Yani satıcıların dükkanlarından alışveriş yapıyorsunuz. Hatta aynı satıcıdan bir kaç ürün alırsanız aynı pakette gelir.  Ama aynı sepete birden fazla satıcının ürünü koyabilir, tek seferde ödeyebilir, satıcıya soru sorabilirsiniz.

Ürünler kargoya verildiğinde anlık olarak takip edebileceğiniz bir izleme numarası alırsınız.

Sunu1

Bu izleme numarasında TR’ ye girdiğini gördüğünüz anda artık PTT’ nin sitesinden takip edebilirsiniz.

http://www1.ptt.gov.tr/tr/interaktif/kayitliposta_yeniweb221214.php

1111ı

 

2-  Deal Extreme

http://www.dx.com/

Bu site Ali Express gibi dükkan formatlı değil, kendi stoklarından satış yapıyorlar ve açıkçası Ali express kadar da kapsamlı değil. Ama özellikle elektronik konusunda ciddi bir ürün kataloğu var. 1 dolarlık flash bellekler, Türkiye’ de 60 TL den satılan 5 dolarlık kılıfları görünce gözünüz dönmüyor değil.

çinden sipariş_yuvarlanıp gidiyoruz

 

3- LightInTheBox

http://www.lightinthebox.com/tr

Bu sitede gelinlik bile var hanım!!! 20 dolara bir gelinlik sipariş verip, şaka bile yapabilirsiniz, şaka gibi site çünkü.. Bu site daha çok giyim için dizayn edilmiş ama teknoloji de var tabi.. LightInthebox da tıpkı deal extreme gibi kendi stoğundan çalışıyor ve hızlı kargo imkanı da var. 5 güne, Trendyol bile göndermiyor sonuçta.

lightinthebox_yuvarlanıp gidiyoruz

 

Şimdilik bu kadar ama denedikçe ekleyeceğim.

Çok para harcamayın dolar çok arttı çok..