Iphone kullanıcıların en zorlandığı şey bu, iphonedan fotoğrafları bilgisayara nasıl aktarırım? Iphone fotoğrafları bilgisayara aktarma aslında kolau. Herkes bu işlemden o kadar korkuyor ki, kimse yapmıyor ve en ufak bir sorunda fotoğraflarını kaybediyorlar. Halbuki iphone’ dan fotoğrafları transfer etmenin, yedeklemenin türlü türlü yolu var.

1- Iphone Fotoğrafları Bilgisayara Aktarma’ nın En Kolay Yolu

Telefonu bilgisayarınıza bağlayın. Bilgisayarıma gidin. Iphone‘ nunuz yeni bir sürücü gibi orada belirecek. Daha sonra içine tıklayın. Bir klasör göreceksiniz, ona da tıkladıktan sonra, önünüze bir kaç klasör dökülecek. Bu klasörler sizin fotoğraflarınız. Kopyala yapıştır yöntemi ile fotoğrafları istediğiniz yere alabilirsiniz. Kesinlikle kopyala – yapıştır yöntemini kullanın.

2- Itunes ile Fotoğrafları Yedekleme

Itunes, bana göre her Iphone kullanıcısının mutlaka telefonunu bağlaması ve yedeklerini alması gereken, olmazsa olmaz bir uygulamadır. Eğer yoksa, Itunes indirmek için buraya tıklayabilirsiniz. Telefonunuzu bilgisayara bağlayıp, itunes’ u açın. Yaklaşık bir dakika sonra sol menüde aygıtlar altında iphonenunuzu göreceksiniz. Buradan fotoğrafları seçtiğinizde, eşzamanla diyeceksiniz ve fotoğraflar bilgisayarınızda yedeklenecek. Telefonunuzdan silinmeyecek. Hangi klasöre koyacağınızı da aşağıdaki gibi seçebilirsiniz.

3- Icloud İle Fotoğraf Yedekleme

Apple tüm cihazlarında icloud, uzakta depolama hizmeti sunar. Bu her apple hesabı için 5gb bedava olarak gelir. Eğer ayda  5 tl gibi bir rakam öderseniz de bunu 50gb ‘ a çıkarır. İcloud’ u telefonunuz ayarlarına girip aktif etmeniz durumunda, bütün fotoğraflarınız uzaktaki bir kiralık sürücüye kopyalanır. Yarın telefonunuza bir sebepten ulaşamazsanız, icloud hesabınız ile herhangi bir apple cihazınıza girdiğinizde fotoğraflar direkt olarak cihaza inecektir. Icloud un en güzel yanı, sizin hiç bir işlem yapmanıza gerek olmadan, bütün fotoğraflar ve yanında telefon numaraları ile birlikte otomatik olarak yedeklenecektir.

4-  Google Drive İle Fotoğrafları Yedekleme

Google‘ ın ücretsiz sunduğu drive hizmeti ile de aslında telefondan fotoğrafları çok kolay olarak drive’ a yani yine icloud gibi uzaktaki bir sürücüye aktarabilirsiniz. Bunun için ilk önce drive hesabı açmanız lazım. Gmail‘ iniz yoksa, gmail açın drive‘ ınız otomatik olarak aktif olacak. Sonra telefonunuza apple store‘ dan google drive indiriyorsunuz. Uygulama inip, şifrenizle log- in olduktan sonra, fotoğralarınızı aşağıdaki gibi seçip, drive’ a at diyebilirsiniz. wi-fi olan ortamda çok hızlıca fotoğraflarınız yedeklenir.